m

קירור במים צ'לרים

צילר קירור במים

צ'ילר היא מערכת קירור ושליטה בתנאי אקלים (מיזוג אוויר) אשר מבוססת על עקרונות תורת התרמודינאמיקה. כלומר- פעילותה תלויה בהולכה והזרמה של מים דרך מערכת צינורות לשם קירור שטחים פנים מבניים גדולים, בעיקר לשימוש תעשייתי.

אופן הפעולה של הצ'ילר הוא לכאורה פשוט יש יש בו גם מורכבות- במרכז מערכת הצ'ילר ישנו מיכל גדול אשר בתוכו מותקנים צינורות המוליכים גז קר. הגז עצמו אינו בא במגע ישיר עם המים (בדומה למה שמתרחש במזגן הביתי). המים שהוזרמו למיכל דרך המערכת באמצעות מדחס ייחודי שעובד בשיטה צנטריפוגלית, מתקררים במגע עם הצינורות שבתוך המיכל, ומשם מוזרמים דרך הצינורות המותקנים במבנה לכל חלקיו. בכל מקום במבנה המיועד לקירור נמצאות יחידות המאפשרות שליטה וויסות בזרימת הנוזל.  כאן עיקר העבודה הוא של המים,  בשונה ממזגנים רגילים אשר פעמים רבות מבוססים על שימוש בגז. את הגז קשה יותר לדחוס ולדחוף כך שיגיע למקומות מרוחקים מהמנגנון של המזגן.

chiller sketch

סוגי צי'לרים

הצ'ילר הוא שם כולל למערכות אשר פועלות באופן זה, וניתן להשיגם בכמה סוגים עיקריים בהתאם לצורך: צ'ילרים ניתנים לניוד, נייחים ומרכזיים. את המערכת ממקמים ומתקינים בדרך כלל מחוץ למבנה- בצידו או על גגו. שכן חשוב לזכור כי צ'ילר איננו מיועד לשליטה באקלים בקנה מידה קטן כמו מזגן ביתי או מזגן ממרכזי פשוט. לשם הפעלתו נדרשות כמויות מים גדולות במיוחד והתקנה מורכבת ומקצועית. עקב יעילותם של הצ'ילרים הם מהווים פיתרון טוב במיוחד למבנים גדולים אשר נפוצים בעולם התעשייה כיום. מפעל גדול או מבנה תעשייתי אינם יכולים לרוב  להסתפק במזגן מפוצל פשוט, ונדרש פתרון מתאים יותר.

מערכת קירור יציבה

למיזוג באמצעות צ'ילר ישנם יתרונות רבים וביניהם: שליטה מדויקת בוויסות הטמפרטורה תוך קירור אופטימלי ושמירה על טמפרטורה יציבה לאורך זמן, חסכון משמעותי בעלויות של צריכת אנרגיה חשמל ומים (המים זורמים במנגון הידראולי סגור כך שאין איבוד מים), ובנוסף אחד היתרונות הגדולים הוא שלמערכת זו נדרשת תחזוקה מועטה מאוד (בהתאם לכך ניתן לומר שגם היא ידועה באמינותה וממעטת בתקלות בלתי צפויות). נחיצותו של הצ'ילר גוברת במיוחד במבנים אשר יש צורך בקירור במרחק רב מאיזור המדחס של המערכת, ולכן משתמשים בו לקירור שטחי מבנה נרחבים, למשל במקומות כמו בתי חולים קניונים ושאר מבנים תעשייתיים.

זו היא כאמור מערכת ייחודית, אשר דורשת תשתית צינורות מתאימה, כמות גדולה של מים וההצבה של מרכז המערכת, לפיכך, התקנתה היא ככל הנראה הדבר המורכב ביותר בקשר אליה. לכן, נדרש להפקיד משימה זו בידיי מומחים המקצועיים בהתקנות מערכות אלה באופן ספציפי. כמו כן, בטרם ההתקנה, יש צורך לערוך תכנון מקדים אשר יתבסס על חקירת תנאי השטח ולמידה של המבנה שבו רוצים להתקין את המערכת. וכמובן חשוב מאוד לבצע הערכה מדויקת מאוד של כמויות המים והאנרגיה הנדרשות לתהליך הקירור במערכת המותאמת ספציפית לאותו מבינה, זאת על מנת לאפשר פעילות שוטפת באופן אופטימלי ויעיל.

מחפש מידע אודות מערכות קירור מים? השאר פרטים ונחזור אליך

פנייה מאתר שרות הוגן שירותים

צוות המומחים שלנו ישמחו לעמוד לשרותכם בכל עת ובכל בקשה. כל מחלקות החברה יעמדו לשירותך ויעניקו לך שרות מהיר אמין ומקצועי.
  • שחרר קבצים כאן או
    Max. file size: 256 MB.
    • Hidden
    • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.