m

מערכות VRF

מערכת זו היא מערכת ייחודית המבוססת על עיקרון שינוי הנפח של זרימת האוויר הקר המצוי בה. (ומכאן גם נגזר שמה VRV=Variable Refrigerant Volume, VRF=Variant Refrigerant Flow) היא מסוגלת לשנות את נפח זרימת האוויר בעזרת מדחס ייחודי אשר משנה את רמות התפוקה שלו. זאת על ידי שינויי תדר המנוע בהתאם לצורכי המאיידים. בדומה למערכות קירור בהיקף גדול, יתרונה הבולט של מערכת זו הוא שהיא מאפשרת שליטה באקלים וקירור במספר רב של שטחים בעת ובעונה אחת, שכן ניתן לעשות שימוש במספר רב של יחידות איוד המחוברות ליחידת עיבוי בודדת.

שליטה בטמפרטורה

פרמטר שבא לידי ביטוי באופן בולט במיוחד במערכת זו הוא נוחות התפעול והשליטה בטמפרטורה. ברבים מן החללים הממוזגים ניתן לחוות את התופעה שבשלב מסוים אחרי זמן מה של קירור הטמפרטורה בחלל משתנה ונעשית נמוכה מידיי ו אז יש צורך לשלוט כל העת באופן ידני במערכות. בניגוד לאופן קירור זה המצוי במזגנים רגילים, במערכת הVRV נשמרת הטמפרטורה קבועה במשך כל זמן ההפעלה, ובכל החלקים של החלל בו היא פועלת.

פעולה שקטה

יתרון גדול הוא שקט הפעולה של המערכת. כלפיי חוץ כמעט לא ניתן כלל לשמוע את פעילות המערכת ואילו ה"רעש" של היחידות הפנמיות מגיע לכל היותר לכ-28 דציבלים, רמה הדומה לרעש פעילותו של מחשב אישי לדוגמה. יתרון זה מאפשר למערכת להיות ניתנת לשימוש התעשייתי והפרטי כאחד.

התקנה והתאמה בהתאמה אישית

המערכת מגלמת יתרונות נוספים כחלק מתכונותיה האינטגרליות- היא ידועה בגמישות ההתקנה שלה ומאפשרת התאמתה לכל סוג של מבנה בין אם מדובר בבניין משרדים או בית פרטי. זאת בניגוד למערכות מיזוג אחרות אשר מצריכות שינוע של מים או התקנות מורכבות. מערכות המיזוג הללו אף מאפשרות התקנתן בתנאי אקלים קיצוניים במיוחד ואילו לא יפגעו בתפוקתה ובפעילותה השוטפת. כמו בכן בקלות רבה ניתן להוסיף או להוריד יחידות (ללא הגבלה) בהתאם לשינויים המתרחשים במבנה. למערכת זו יש היכולת לקרר ולחמם בעת ובעונה אחת, תוך ניצול יעיל במיוחד של האנרגיה, דבר זה עולה כצורך במיוחד בחדרי מחשוב, מלונות וכולי.

 

vrf_sketch

כאשר מדובר במערכות מיזוג ובקרת אקלים בבנייני משרדים ובמבנים תעשייתיים שונים, אחד הנושאים הכי חשובים לבחינה בבחירת מערכת הוא חיסכון בעלויות תפעול. עלויות האנרגיה היום גבוהות מתמיד וערכם של המשאבים רק עולה. אופי העבודה החסכוני של הVRV משלים באופן אופטימלי את שאר יתרונותיה. עבודתה המבוססת על פעולת מדחס הINVERTE מביאה לכך שהמערכת תצרוך אך ורק את כמות האנרגיה המדויקת על פי הדרישה. בכך למעשה ניתן להקטין את צריכת החשמל בשימוש לעד כ-50% (לעומת מערכות פשוטות יותר). בנוסף לכך, על ידי מנגנון בקרה פנימי נמנעת באופן שוטף פעולה של מספר מדחסים בו זמנית, ובכך קטן זרם ההתנעה הכולל של המערכת.

ההתקנה של מערכת זו דומה ברובה להתקנת מערכות מיזוג אחרות. כל היחידות בה מסופקת לצרכן על ידי היצרן וניתנות להחלפה פשוטה בעת הצורך. כמו כן, על אף שעלויות ההתקנה גבוהות יחסית, החיסכון בעלויות תחזוקה וצריכת אנרגיה הופכים אותה למערכת משתלמת במיוחד ולמעשה מביאים להוזלה משמעותית של עלותה ההתחלתית.

 

מחפשים מידע עבור מערכת מיזוג VRF? השאירו פרטים ונחזור אליכם

  • שחרר קבצים כאן או
    Max. file size: 256 MB.
    • Hidden
    • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.